Випадіння волосся

Від випадіння волосся страждає 70% чоловіків, а 60% жінок висловлюють свої побоювання з приводу втрати волосся.

Темпи випадіння волосся у всіх різні, але схема облисіння завжди одна: віддалення лінії росту волосся, витончення волосся і порідіння волосся на маківці. На відміну від чоловіків, випадіння волосся у жінок не носить локального характеру у вигляді появи об'ємних лисин. Але навіть незначна втрата густоти волосся, не кажучи вже про появу залисин, викликає психологічні проблеми у чоловіків, і тим більше, у жінок.

Причини випадіння волосся. Стан навколишнього середовища, забруднення повітря, стрес, прийом певних ліків, генетична схильність можуть привести до випадіння волосся. Причини рясного випадіння, порідіння, або нездорового вигляду волосся, як правило пов'язані з виліковної формою алопеції. Перш ніж почати боротьбу проти цієї напасті, слід звернутися до фахівця для визначення типу випадіння волосся і тільки потім приступати до лікування. Волосся - всього лише індикатор прихованих процесів, і якщо воно втратили блиск, витончилося, або стало сильно випадати - подякуйте йому за сигнал лиха і прийміть заходи.

Тимчасове випадіння волосся. Цикл росту волосся складається з трьох чітко вираженних фаз: Анагену - активне зростання протягом 2-6 років. Катагену - стадія спокою 3 - 4 тижні. Телогену - стадія сну 2-4 місяці. Волосся, життєвий цикл якого завершився - випадає, і на його місці виростає нове, здорове. Випадіння від 50 до 100 волосин протягом доби вважається нормою. Якщо денна норма превершена - варто забити на сполох!

Випадіння волосся пов'язане з вагітністю, або народженням дитини. Через плаценти, що виділяє гормони під час вагітності волосся стає на 10% більше. Волосяні цибулини не переходять в катаген і затримуються в анагені весь період до народження дитини. Після народження дитини, коли плацентарний допінг закінчується, мами стикаються з інтенсивним випадінням і зупинкою росту волосся. Після відновлення гормонального балансу, випадіння волосся припиняється приблизно через 6 місяців і поновлюється ріст волосся. Щоб волосся виросло більш сильним і здоровим, потрібно надати йому додаткову підтримку. Що робити: масаж для поліпшення мікроциркуляції шкіри голови, застосування спеціальних шампунів і сироваток.

Сильний стрес. Стресова ситуація може викликати патологічне випадання волосся, що часто спостерігається у жінок. Як правило, випадіння волосся відбувається через 3-4, іноді 5-6 місяців після стресу. Випадіння відбувається безладно по всій голові, при цьому, може не відбуватися помітного порідіння. Організм, який переживає сильний стрес, під дією інстинкту самозбереження, направляє кров до життєво важливих органів: серця, легень, мозку, залишаючи менш важливі (шкіра, волосся) без вітамінного забезпечення. Що робити: усунути стресовий фактор (йога, дихальні вправи, сауна). Активізувати кровообіг шкіри голови за допомогою масажної щітки. Застосовувати засоби для живлення шкіри голови.

Випадіння волосся, викликане порушенням харчування. Неповноцінне харчування або дієта, можуть призвести до підвищеного випадіння, ослаблення стрижнів і уповільнення росту волосся, що обумовлено нестачею білків, вітамінів групи В і мінералів. Що робити: Збільшити вживання риби і м'яса, в яких міститься 4 незамінних амінокислоти, необхідних для побудови протеїну волосу. Дотримуйтеся білкової дієти, що включає нежирне м'ясо, курку, рибу, яйця, сухофрукти, горіхи та зерна. Ці продукти зміцнюють волосяні фолікули і запобігають випадінню волосся. Запобігти випадінню волосся можна, вживаючи їжу багату кремнієм. У великих кількостях він міститься в рослинній олії, яйцях і злакових. Вогнищева алопеція. Це тимчасове патологічне випадіння волосся, що спостерігається на круглій ділянці радіусом 2, - 2,5 см. Вона не залежить від віку і вражає як чоловіків, так і жінок. Як правило, така алопеція розвивається внаслідок довгострокової дії стресу. Що робити: при лікуванні осередкового облисіння проводять мікроскопічне дослідження волосся пацієнта і в залежності від результатів, призначають необхідні препарати. Зростанню волосся також сприяє профілактичний прийом вітамінів, а у важких випадках - прийом вітаміну В.

Випадіння волосся після вживання лікарських засобів. Деякі лікувальні засоби можуть викликати випадіння волосся, впливаючи на волосяні фолікули в ході довгострокового використання. Що робити: припиніть вживати медикаменти, які шкодять Вам, після консультації з лікарем. Приймайте вітамінні комплекси, вживайте висококалорійні продукти. Попереджені - значить захищені! З випадінням волосся боротися можна і потрібно!