Відповідь:

 

Хороші парфуми подібні до музичної симфонії, в них усе гармонійно.

Парфумер порівнює процес розробки парфумів із написанням музики. Саме тому компоненти, які входять до складу ароматичної композиції, звуться нотами.

Згідно французької традиції, парфуми повинні «оживати» на шкірі і лише поступово розкривати свій характер.

Терміни верхня (головна, або голова запаху) нота, середня ( серце запаху) нота і основна (базисна, або основа аромату) нота розроблені саме для такого типу парфумів, ними позначають фази розкриття букету.

Верхня нота – її ще називають вертушкою аромату, або головою запаху. Це те початкове враження, яке Ви отримуєте від аромату, нанесеного на шкіру, воли вивітрюється запах спирту, і краплинки парфуму висихають.

Його визначають найбільш летючі ефірні олії та поєднання, котрі випаровуються протягом перших 3 – 10 хвилин.

Середня нота – або серце аромату, починає проявлятися, коли парфум зігрівся на шкірі і починає вступати в реакцію з ферментами шкіри. Це, фактично, знайомство парфуму зі своїм власником. Це перші впевнені кроки до взаєморозуміння, момент першої близькості та партнерства. Це з’ясування відносин може продовжуватися до 1,2 – 2 годин, в залежності від температури, клімату і т.д. У цей момент парфум проявляє свої таємні, сховані верхніми нотами, сокровенні аромати, він набуває сили та індивідуальності, по різному проявляючись на кожній людині. В такий момент легко відрізнити парфум високої якості від підробки.

Основна нота, або основна нота аромату – це найстійкіші елементи запаху, котрі можна відчувати до повного вивітрювання парфуму. Це заключний акорд, стійка насолода, дочекавшись якої можна скласти адекватне враження про аромат.

Те, яким ми пам’ятаємо будь який запах – це, скоріше за все, поєднання ноти серця з базовою нотою. У деяких парфумів довго на шкірі тримаються тільки компоненти останнього ступеня, що складаються з фіксатора аромату, сильних ароматичних речовин, таких як амбра, мускус, спеції, сандал та ін.

Переважання таких нот у композиції говорить про стійкість і силу аромату. І навпаки, запахи, в яких традиційно фіксуючих нот не багато, людина сприймає, як легкі, свіжі. Вони і не такі стійкі.

А тепер про дегустуйте два різних аромати. Візьміть крапельку свіжого і легкого аромату парфумів Перголез на зап’ястя однієї руки, а на друге – солодкий пряний аромат парфумів Пачули Шик. Проносіть парфуми пару годин, і ви зрозумієте, який аромат стане Вашим супутником у будь який день, а який може стати останньої краплинкою у вечірньому макіяжі.